Obal

O výrobkoch nám veľa napovie už obal. Ako sa vraví, obal predáva a v tomto prípade, dostanete dva, celkom rozdielne obaly. Naše puzdro na telefón dostanete v eko krabičke, aby vám domov prišiel pekný a nepoškodený kus prírody. Samozrejme, myslíme na životné prostredie, preto sú všetky obalové materiály čo najviac šetrné k životnému prostrediu. Pri konkurenčnom obale išlo len o akýsi kus kartónu, ktorý bol na mieste, kde máte mať smartfón a na tom bola cena a názov produktu.

Prvý dojem

Už na prvý pohľad je ľahko rozoznateľné, že ide o dva, celkom rozdielne obaly na iPhone. Napriek tomu, že ide o drevené obaly, kedy by sa mali líšiť len farbou, nakoľko mali u konkurencie dostupnú farbu len farbu bambus (ja mám obal vo farbe čerešňa), už na prvý pohľad je zjavné, že lacnejší obal má niekoľko faktorov, kde môžeme pozorovať rozdiel v kvalite. 

Drevo

Napriek tomu, že v oboch prípadoch ide o drevený obal na iPhone, líšia sa v kvalite dreva. Zatiaľ, čo je obal od Oakywood precízne vypracovaný a do detailov vyladený, konkurenčný obal má preliačinu a po celej dĺzke je prehnutý smerom dovnútra. Drevo je pri konkurencii málo pružné a hrozí tak, že pri ľahšom páde váš obal praskne. Rozdiel vidím aj pri váhe. Zatiaľ čo je puzdro od Oakywood ľahšie a elegantné, konkurenčné puzdro pôsobí ťažkým, menej opracovaným dojmom. 

Vonkajšie pogumovanie

Pri obale z nášho e-shopu vieme pozorovať, že ide o perfektné opracovanie povrchu. Nenájdeme na pogumovaní žiadne spoje a nedostatky. Pri konkurenčnom obale je zjavné, že je guma tvrdišia a menej poddajná, zároveň je spojená zo štyroch častí. Spojená s drevenou časťou tiež nie je najlepšie, keďže lepidlo, ktorým bola spojená vidieť po okrajoch spojov, zatiaľ čo pri našom obale žiadne lepidlo nevidíme. Ak som spomínal v predchádzajúcej časti, že konkurenčný obal pôsobí robustne a menej opracovane, je to aj kvôli drevenej časti, ktorá je v okolí objektívov. Na našom obale tam nájdeme plast, čo vytvára elegantnejší dojem. 

Vnútorná časť

Začnem našim obalom, ktorý má špeciálnu štruktúru bočných stien, ktorá zlepšuje vlastnosti obalu a pohlcuje otrasy pri páde. Na vnútornej strane nájdeme decentné logo produktu a logo organizácie, vďaka ktorej viete, že sa vysadil jeden strom, za váš nákup. Celé vnútro obalu pôsobí veľmi prémiovo a kvalitne.

Pri konkurenčnom obale nájdeme niekoľko mínusov. V prvom rade, rovnaká “plastoguma” akú nájdeme z vonkajšej strany, je aj z vnútra. Žiadne spevnené okraje, žiana zmena štruktúry či materiálu. Okrem toho, vnútro obalu pôsobí lacno a náchylne k prasknutiu. Vyzerá to tak, že drevo, ktoré bolo použité tlačí celý obal rôznymi smermi a je tak pokrútený. Miesto, kde sa nachádza ovladanie hlasitosti je na rozdiel od nášho obalu prázdne. Nenájdeme tam žiadne vyvýšené časti pre lepšie ovládanie tlačidiel a dá sa tak predpokladať, že ovládanie hlasitosti bude o niečo ťažšie a menej pohodlné, ako pri našom obale, ktorý má výstupky, pre lepší kontakt s fyzickými tlačidlami na iPhone. 

Celkový dojem a cena

Po celkovom prezretí oboch obalov môžem skonštatovať, že v prípade obalu od Oakywood ide o jednoznačne kvalitnejší kúsok. Pri porovnaní som nenašiel žiadnu chybu, ktorú by som mu vytkol a hodnotím to ako dobrú kúpu. Čo sa týka ceny, konkurenčný obal si viete zakúpiť za 19,90 eur. Pokiaľ ide o obal od Oakywood, ten viete mať už za 30 eur. Ak si porovnáme všetky parametre, tento rozdiel v cene sa odrazil na kvalite produktu. To, či vám to stojí za kúpu drahšieho obalu je už na vás. Z môjho pohľadu však ide o jednoznačne lepší produkt. Spoločnosť Decenta sa prezentuje ako miesto, kde nájdete kvalitu pre náročných používateľov. V prípade, že si chcete zakúpiť obal na váš nový iPhone za niekoľko stovák eur, je podľa mňa na mieste investovať do kvalitného produktu, ktorý ochráni váš smartfón.