Pre koho je určený kvalitný a dizajnovo vydarený stojan na slúchadlá? 

Pre všetkých tých, ktorí ste si kúpili nové slúchadlá a hľadáte k nim adekvátny stojan, ktorý bude vyrobený z kvalitných materiálov, bude mať pridanú hodnotu a bude skvelo vyzerať tu máme naše stojany. Samozrejme je určený aj tým, ktorí už svoje slúchadlá vlastnia dlhšie, no teraz sa rozhodli, že im chcú dopriať kvalitný stojan. Naše stojany sú často spájané so slúchadlami Sony WH-1000XM4, rovnako tak mark 3, ale aj iné značky, ako SkullCandy, BeyerDynamic, AKG, JBL či Apple AirPods Max. Všetky tieto slúchadlá, ale aj mnohé iné značky ako Audio-Technika či Behringer patria do kategórie, kde si kúpu slúchadiel zväčša poriadne premyslíte. Predsa len ide o drahšie a profesionálnejšie značky a s tým sa spája aj vyššia cena. Preto, ak sa rozhodnete pre kúpu takýchto slúchadiel, často začnete uvažovať, ako sa o ne čo najlepšie postarať a chcete zabezpečiť, aby sa nepoškodili. Sám som si v čase, kedy píšem tento článok kúpil profesionálne slúchadlá Beyerdynamic DT 770 PRO a rozhodol som sa k nim dokúpiť si stojan z nášho e-shopu. Predtým som vlastnil slúchadlá Marshall Mayor III a povedzme si úprimne, neuvažoval som nad zvýšenou ochranou týchto slúchadiel. 

Ktorý stojan je lepší?

Na našom e-shope nájdete 2 typy stojanov. Prvým typom je klasický dizajnový stojan na slúchadlá. Vyznačuje sa veľmi kvalitným spracovaním. Drevený podstavec, ktorý je z masívneho dreva a navyše je geometricky vytvarovaný a pevná kovová konštrukcia je to, čo dostanete pri objednaní si tohto prvého typu stojanu. Nájdete ho u nás v dvoch farebných prevedeniach a dokonale ho tak môžete prispôsobiť k farbám v prostredí, kde sa bude vyskytovať. Je to lacnejšia z dvoch verzií stojanov na anšom e-shope. V čom je drahšia verzia iná? Oplatí sa zaplatiť viac?

Drahší z dvojice stojanov na našom e-shope má hneď niekoľko výhod oproti svojmu lacnejšiemu súrodencovi. V prvom rade dostanete iný dizajn. Zatiaľ čo pri prvom spomínanom máte matnú kovovú konštrukciu v guľatejšom štýle, pri tomto stojane dostanete konštrukciu, ktorá je kvalitatívne rovnako prémiovo opracovaná, no jej tvar je viac plochý a hranatý. To má za dôsledok lepšie držanie slúchadiel vycentrovaných v strede a z môjho subjektívneho pohľadu krajší dizajn na pohľad. Čo je však najhlavnejším rozdielom, prečo sa oplatí investovať do drahšieho stojanu je to, že okrem stojanu, kde si svoje slúchadlá viete elegantne odložiť získavate bezdrôtové nabíjanie.

Stojan, ktorého základný podstavec je zároveň bezdrôtová nabíjačka znie fajn nie? Len si to predstavte. Teraz už nemusíte mať milón vecí, kedy má každá vec iba jednu funkciu. Pri tomto stojane si na neho viete odložiť svoje prémiové slúchadlá a na jeho podstavec položiť svoj smartfón, prípadné nejaké Apple AirPods, alebo ďalšie produkty, ktoré sa na trhu vynímajú bezdrôtovým nabíjaním.

 

Aby som to zhodnotil a povedal svoj názor, myslím si, že priplatiť si za bezdrôtovú nabíjačku dáva veľký zmysel. Samozrejme to nie je pre každého. Ak však hľadáte kvalitu a prémiový dizajn a patríte k náročným spotrebiteľom, rozhodne by som išiel do stojanu s nabíjačkou. Ak už však nabíjačku máte a hľadáte len stojan, kam si odložíte svoje nové “Sonyčka”, potom by mohol byť náš klasický stojan zaujimavou voľbou. Navyše spravíte dobrú vec, pretože kúpou každého produktu Oakywood na našom e-shope podporíte sadenie stromov a necháme jeden vysadiť organizáciou One Tree Planted.