Firma Oakywood je výnimočná spoločnosť, ktorá vznikla pre vášeň k drevu a výnimočnému dizajnu. Táto prémiová európska značka sa stala jednou z najúspešnejších a dnes predáva svoje produkty do mnohých krajín. Do krajín, kde majú najlepšie predaje a tešia sa výnimočnej obľube patrí napríklad Amerika. 
Na začiatku značka vznikala s cieľom stať sa spoločnosťou, ktorá bude vytvárať nádherné a jedinečné doplnky a dekorácie, ktoré nie sú len estetické, moderné a originálne, ale aj funkčné. To sa im podarilo a dnes spracúvajú drevo tak, ako to robili ich predkovia pred mnohými rokmi. Oakywood je teda značka, ktorá spája tradičné postupy a materiály a tým sa stáva lídrom vo svojom segmente. Nie len že dáva veľký dôraz na kvalitu produktov a precíznosť pri výrobe, navyše sa snaží byť šetrná k životnému prostrediu a práve pre túto ojedinelú kombináciu sme si ich zamilovali. Veríme, že si Oakywood rovnako zamilujete tak, ako aj my. 


Na začiatku firmu zakladal jeden z dvoch bratov, kedy sa počas štúdia na vysokej škole rozhodol, že chce vlastniť spoločnosť kde môže robiť to, čo ho skutočne baví. Zistil, že to čo ho napĺňa je práca s drevom, čomu sa nedá čudovať, pretože už jeho otec ho k tomu viedol svojou vlatnou dielňou, ktorú mal. Od mala ho priúčal remeslu a naučil ho všetko, čo o práci s drevom potreboval vedieť. Prvým produktom, ktorý firma vymyslela ako prototyp bola elegantná drevená dokovacia stanica pre iPhone a zožala úspech u priateľov a rodiny. Vtedy už bolo jasné, že sa tomu bude venovať a začal tak tvoriť. Na začiatku sa táto nabíjačka predávala len na e-shope s ručne vyrábanými predmetmi a zdalo sa, že o to nebude záujem. Opak sa však stal pravdou a nabíjačka zožala obrovský úspech a nadšené recenzie od zákazníkov. V tom čase si už uvedomoval, že je potrebné rozšíriť sortiment a tvoriť teda viac produktov ako len jednu nabíjačku pre iPhone. Vtedy vznikli skvelé nápady a následne aj produkty ako drevené stojany na laptop či slúchadlá, puzdrá na smartfóny a rôzne ďalšie drevené nabíjacie stanice nie len na mobilné telefóny


Časom sa tržby začali zvyšovať a s nimi aj zásoby vyrobených produktov. Firma Oakywood rástla tak intenzívne, že sa musela personálne rozšíriť, aby dokázala reagovať na dopyt na trhu. Do firmy teda prišiel brat zakladateľa, dnes jeho pravá ruka. Dodnes prevádzkujú Oakywood a dennodenne premýšľajú o nových produktoch, ktoré by mohli vytvoriť. Dnes je táto firma celosvetovým internetovým obchodom predávajúcim veľmi inovatívne a kvalitné drevené produkty.
Nás táto firma oslovila z viacerých dôvodov. Prvá vec, ktorá sa nám na spoločnosti páči je jej precíznosť spracovania. Každý produkt, ktorý sme pred začiatkom našej spolupráce videli nás oslovil nekompromisnou presnosťou spracovania. Presné tvary a hrany, ktoré lícujú. To bolo to, čo sme u konkurencie nevideli. Každý jeden kúsok je z masívneho a pevného kusu dreva a nie je to len akási nekvalitná doska, na ktorej by bola fólia s potlačou dreva. Všetky ich produkty teda pôsobia veľmi prémiovo a s dôrazom na detail.


Ďalším faktorom, ktorý sa nám páčil bolo to, že sa firma snaží byť ekologická a zákazník to má možnosť pocítiť hneď niekoľkokrát. Po prvýkrát už pri objednaní tovaru, kedy sa o tom môže presvedčiť v popisoch produktov. Ihneď po objednaní tovaru sa s tým zákazník stretáva po druhýkrát a to vo forme sadenia stromov. Za každý zakúpený produkt spoločnosť nechá vysadiť jeden strom organizáciou One Tree Planted. Po tretíkrát sa s ekológiou stretáva zákazník pri prevzatí zásielky, kedy môže pozorovať veľmi kvalitný a pekný obal, ktorý je navyše zväčša spracovaný z recyklovaných materiálov. A napokon ide aj o samotný produkt. Pri kontakte s produktom máte pocit, že ide o kus prírody u vás doma a vôbec to nepôsobí umelo a gýčovo. 


Tretím dôvodom, pre ktorý sme sa rozhodli pracovať s firmou Oakywood je to, že sa focusujú na náročných zákazníkov. S produktami od Oakywood nadobudnete pocit, že ide o vysokokvalitný kúsok, ktorý nie len že dobre vyzerá, no navyše perfektne funguje. Niektoré vlastnosti sa nedajú opísať slovami, no pro porovnaní s konkurenčnými produktami ide o skutočne ukinátny a výnimočný pocit. Spracovanie, váha, či detaily ako korková spodná hrana napríklad pri nabíjačkách, aby ste svoj stôl dokonale chránili pred poškodením od masívneho dreva, to sú faktory, ktoré vám dajú najavo, že ide o skutočne výnimočný produkt, na ktorý budete hrdý. Tak, ako sa vraví, že nie sme dosť bohatí na to, aby sme si kupovali lacné veci, tak to platí aj so značkou Oakywood. Interne sme testovali a porovnávali naše produkty s konkurenčnými, aby sme vám vedeli povedať a sprostredkovať, v čom sú naše produkty lepšie ako ostatné. Zistili sme, že je to kvalita použitých materiálov a zmysel pre detail. Tieto faktory sa len veľmi ťažko vyjadrujú na fotografiách a v popisoch. Je to skrátka produkt, ktorý vás chytí za srdce a ihneď po kontakte s ním pochopíte filozofiu, ktorú značka prezentuje. 


Veríme, že vás oslovila táto firma a lepšie tak pochopíte, prečo sme sa rozhodli spolupracovať práve s ňou. My v tom máme jasno. Výnimoční zákazníci vlastnia prémiové produkty, ktoré potrebujú rovnako prémiovú ochranu a starostlivosť. Či už ide o 15W rýchlonabíjačku, alebo perfektne spracovaný drevený obal na smartfón alebo na slúchadlá AirPods, v každom prípade pôjde o produkty, ktoré by mali dopĺňať vaše zariadenia a kanceláriu či domácnosť. Všetky produkty nájdete na našom e-shope.